Certyfikat SSL – czy potrzebny?

Ostatnio głośno o certyfikatach SSL o zmianach w Google Chrome  itd.
O co tak właściwie chodzi i czy Twoja witryna tego potrzebuje?

Odpowiedź na takie pytanie jest tylko jedna – TAK!

Nie ma tu znaczenia, czy posiadasz blog’a, prostą wizytówkę, rozbudowany serwis czy sklep internetowy, od teraz każda witryna, która nie posiada certyfikatu, zostanie oznaczona napisem „Niezabezpieczona” obok adresu na pasku przeglądarki Chrome. Niby nic, a jednak. Jako internauta odwiedzający taką stronę czujemy się mało komfortowo i bardzo szybko z niej wychodzimy, nie wspominając już o wysłaniu jakiegokolwiek zapytania poprzez formularz kontaktowy. Podejrzewamy bowiem, że nasze dane trafią w niepowołane ręce – niestety tak również myślą i Twoi klienci.

Google coraz chętniej promuje strony, które takowy certyfikat posiadają. Co to znaczy? Nic innego jak tylko tyle, że jeśli stworzyliście stronę, włożyliście mnóstwo pracy i wysiłku w jej wypozycjonowanie, to nie chcielibyście spaść z w Googlach na szary koniec. Jeżeli natomiast jeszcze w pozycjonowanie nie zainwestowaliście, to może się okazać, że taki certyfikat pomoże Wam w wypromowaniu Waszej witryny.

To co przeczytaliście do tej pory odnosi się do wszystkich typów stron, natomiast jeżeli mówimy np. o sklepie internetowym, czy innej stronie gdzie przekazujemy swoje dane osobowe poprzez formularze, czy to do zwykłego kontaktu, czy też do płatności on-line, rejestracji pacjenta (np. przychodnia), to korzyść z posiadania certyfikatu jest taka, że wszelkie przesyłane dane są szyfrowane. I tutaj kłania się RODO, czyli kolejny „+” dla Was w Waszej polityce prywatności. 🙂

Zapewne niektórzy z Was zapytają, a co jeżeli ktoś złamie takie szyfrowanie i Wasze dane i tak wpadną w niepowołane ręce?
Otóż każdy certyfikat posiada gwarancję. Wysokość gwarancji uzależniona jest m. in. od rodzaju certyfiaktu oraz jego wystawcy. Gwarancja certyfikatów SSL oferowanych przez nas wynosi od 10 000$ do prawie 2 mln $ – można spać spokojnie.

Ile zatem kosztuje taki certyfikat?
Dużo mniej niż straty spowodowane jego brakiem. Tak jak w przypadku gwarancji wszystko zależy m. in.od rodzaju oraz jego wsytawcy. Ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych za certyfikat wydawany na rok.

Teraz decyzja powinna być już tylko jedna! Musicie jednak ją podjąć sami.
My pomożemy Wam w doborze odpowiedniego certyfikatu, rejestracji oraz instalacji na Twoich domenach.