DNS Anycast wdrożone – zwiększona szybkość i bezpieczeństwo usług hostingowych!

Co to jest i czy jest to potrzebne?
Czy Twoja domena objęta jest usługą DNS Anycast? Czy musisz coś robić?
Odpowiedź w kilku prostych słowach!

Informacje o wszystkich domenach są odpowiednio synchronizowane w całej sieci, dzięki czemu bez względu na to, który serwer odpowie na zapytanie Twojej przeglądarki – będzie to odpowiedź właściwa.

Czy Anycast wpływa na szybkość ładowania stron?
TAK! wpływa na szybkość odpowiedzi serwera DNS w ten sposób, że na Twoje zapytanie odpowie serwer położony najbliżej Ciebie. Oczekiwanie na odpowiedź serwera DNS stanowi część czasu potrzebnego na wczytanie strony. Ma to znaczenie zwłaszcza przy pierwszym wejściu na stronę. System DNS Anycast nie zapewnia natomiast optymalizacji strony samej w sobie, ani nie wpływa na wydajność otwierania strony już z samego serwera docelowego, po ustaleniu jego adresu.

DNS Anycast stanowi również ochronę przed brakiem dostępu do wybranego serwera DNS. W razie niedostępności dowolnego serwera w sieci, obojętnie, czy to ze względu na atak DDoS, czy też awarię techniczną – użytkownik otrzymuje odpowiedź z kolejnego najbliższego serwera.

Czy są jakieś realne korzyści z DNS Anycast?
TAK! Szybkość, wydajność, niezawodność, a w końcu koszt konwersji w Google Ads.
Dzięki zwiększonej wydajności roboty indeksujące Google uzyskają szybszy dostęp do Twojej strony.
Dzięki niezawodności minimalizujesz ryzyko sytuacji, w której robot indeksujący trafi na Twoją stronę, a z powodu niedostępności DNS – nie będzie mógł jej otworzyć. Takie sytuacje rujnują reputację domeny w oczach Google i jest to droga do obniżenia Twojej pozycji.
Nie sposób nie wspomnieć o wpływie szybkości otwierania stron na Quality Score, czyli wynik jakości, który mocno wpływa na efektywność Twoich działać reklamowych. Z lepszym wynikiem jakości możesz uzyskać lepsze efekty przy zaangażowaniu niższych budżetów.

Czy Twoja domena objęta jest usługą DNS Anycast?
TAK! każda z obsługiwanych przez nas domen korzysta z DNS Anycast. Co najważniejsze, nie musisz nic robić – wszystko robimy za Ciebie!
Tobie pozostaje tylko korzystać z naszych usług i cieszyć się ich niezawodnością. 🙂